Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5997 přečtení
Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4180 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 3128 přečtení
Doprava v Sydney
Přidáno dne: | 4331 přečtení
Doprava v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5070 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více
[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více

Doprava v Barceloně

dsc01328.jpg

Pokud se budete přepravovat po Barceloně, tak se rozhodně vyplatí využívat městskou hromadnou dopravu – TMB. Celé město patří do zóny č.1. Můžete jezdit tramvajemi, metrem, autobusy i příměstskými vlaky.

K nejrychlejším dopravním prostředkům patří metro a příměstské vlaky. Metro má v Barceloně poměrně hustou síť linek a dostanete se s ním téměř všude. Autem se po městě nedoporučuje jezdit, protože v centru města je množství jednosměrných ulic a i parkování je zde velmi problematické a drahé.

V celé městské dopravě stojí základní lístek na jednu jízdu okolo 1,20 euro. Pokud chcete ušetřit, je výhodnější si zakoupit targetes (multi-lístek), který zakoupíte ve stanicích metra, vlaku, a na lanovkách. V autobusech ho nekoupíte.
Lístek T-10 je na deset jízd, za cenu cca 6,65 euro, můžete ho využít i pro více cestujících osob. Změna dopravního prostředku do 75 minut se  považuje za jednu jízdu s T-10 (lístek si musíte označit, ale registrovaný je len jedenkrát).
Lístek T-DIA - umožňuje neomezené cestování po celý jeden den všemi druhy dopravy, cena lístku je cca 5 euro. Dále můžete zakoupit lístek na dva, tři, čtyři i pět dní. Pro dlouhodobější návštevníky je i měsíční lístek. Děti do 4 let cestují zdarma.

K cestě na letiště si musíte koupit speciální lístek, který je platný v dané zóně. Při jízdě načerno se pokuta pohybuje okolo 40 euro. Při cestovaní městskou hromadnou dopravou musíte být opatrní na své věci především v metru, kde se dost krade.

 

METRO

Barcelona má přehlednou síť linek metra, které je nyjrechlejším prostředkem ve městě. Metro má 6 linek, stanice jsou označené červeným diamantovým znakem. Metro jezdí od 5,00 hod. do půlnoci., a to v pondělí až čtvrtek, a také během svátků a v neděli. V pátek, v sobotu a během dní před státními svátky jezdí metro od 5,00 hod. do 02,00 hod. U vstupu do metra jsou turnikety, které vás bez lístku nepustí dál. Metro jezdí poměrně často, odjezdy naleznete na každé stanici na moderní elektronické tabuli. Metro je klimatizované a čisté.

 

TRAMVAJ (LUAS)

V Barceloně je 5 tramvajovývh linek, které se dělí na Trambaix (T1, T2 a T3) a Trambesos (T4 a T5). Tramvaje jezdí každých osm až dvacet minut, a to od 05,00 hod. do půlnoci. Platí zde stejný lístek jako na metro.

 

AUTOBUS

Autobusy jezdí od 04,00 hod. do 22,30 hod. Noční spoje jezdí od 22,00 hod. do 04,00 hod. a vyjíždějí z Placa de Catalunya. Přestože autobusy jezdí prakticky všude, cesta metrem je pohodlnější a rychlejší, navíc autobusy často nejezdí podle jízdního řádu.

Chcete-li se rychle přesouvat mezi hlavními turistickými památkami využijete turistické autobusy – Bus Turístic.

Denní jízdenka na Bus Turístic vás vyjde na 20 euro, dvoudenní se však vyplatí více, ta stojí 26 euro. Výhodou je, že můžete vystoupit u libovolné památky a když si ji prohlédnete, stačí nastoupit do dalšího busu a jedetet dál. Turistické busy se pohybují po třech okruzích s celkovým počtem 44 zastávek a zahrnují tak všechny důležité památky. Všechny tři okruhy začínají na Plaça Catalunya. Na několika zastávkách se okruhy protínají, proto můžete trasy libovolně střídat.

Nejvíce památek Barcelony je na červeném okruhu (doba jízdy cca 2 hodiny), a který vás zaveze k většině Gaudího děl – Casa Milà (La Pedrera), Casa Batlló, Parc Güell a Sagrada Familia, dále ke kopci Tibidabo. Také můžete vystoupit u bývalého královského paláce (Palau Reial) nebo u fotbalového stadionu klubu FC Barcelona.

Z červeného okruhu můžete  přestoupit na modrý. Ten vám ukáže hlavní vlakové nádraží a další spíše moderní budovy a doveze vás až k rozlehlému paláci (Palau Montjuic), ze kterého budete mít výhled na celé město, dále k olympijskému stadiónu a botanické zahradě. Zahradou se můžete projít či si ji prohlédnout z výšky lanovkou. Dále vás modrá linka zaveze k přístavu a mořskému akváriu. Zde můžete také přesednout na zelenou, která je nejkratší a zahrnuje nejméně památek. Vyplatí se například vystoupit u parku Ciutadella a projít si ZOO.

Překrásná je noční projížďka městem, kdy vás turistický autobus doveze k několika krásně nasvíceným památkám a svou okružní trasu zakončí u romantické svítící fontány u paláce Montjuic. Tuto romantickou podívanou si rozhodně nenechte ujít, nezapomeňte však na svetr, neboť na otevřené střeše autobusu bývá v noci i během teplého léta poměrně chladno. Na noční turistický autobus neplatí denní jízdenka, musíte si proto připlatit 10 euro a hlavně se předem registrovat. Noční bus bohužel jezdí jen cca třikrát v týdnu.

 

VLAKY (FGC nebo RENFE)

Příměstské vlaky jsou dobře propojené s linkami metra a jejich používání v rámci zóny 1 vám ušetří spoustu času. Všechny lístky (i na metro) si můžete koupit i online, nebo je zakoupíte v infocentrech či automatech. Vlakem se můžete dopravit  do poutnického města Montserratu nebo i k moři pokud se chcete vykoupat. Vlaky společnosti Rodalies Renfe,poznáte podle loga – červená šipka v kruhu. Hlavní stanice FGC jsou Placa de Catalunya a Placa d´Espanya. Všechny ostatní vlakové linky provozuje národní společnost RENFE.

 

LANOVKY

Ve městě se nachází i několik lanovek, nejznámější vede na Montjuïc a na Tibidabo. Lanovky jezdí i ze čtvrtě Barceloneta podél přístavu Montjuïc a odtud na hrad.

 

TAXI

V Barceloně je okolo 11 tisíc registrovaných žlutých a černých taxíků, které si můžete zarezervovat předem. Minimální poplatek je 2 eura, za každý km se účtuje 0,85 eura a stejnou sumu zaplatíte i za každé zavazadlo. Taxík nepřepraví více jak 4 osoby, během státních svátků se platí speciální poplatek. Komplikace někdy působí jazyková bariéra, protože velká část taxikářů neumí anglicky ani slovo. Spropitné se nechává přibližně 5 -10 % z ceny.

 

PRONÁJEM AUTA A KOLA

Doprava autem po Barceloně je problematická díky husté síti městské dopravy, jednosměrné dopravě a průblémům s parkováním. Jízda autem po městě je spíše ztráta času. Ceny pronájmu auta se pohybují okolo 230 eur na týden. Musí Vám však být více jak 21 let a musíte mít řidičský průkaz, který vám vystavili minimálně před 12 měsíci, a také potřebujete mezinárodní pojištění.
Barcelona cyklistům fandí, což můžeme vidět na množství cyklotras, jejichž součet přesahuje 150 km. V centru města jsou cyklotrasy všude (i na všech hlavních třídách jsou pruhy pro cyklisty) a i když jedete po chodníku, lidé jsou na cyklisty zvyklí a tolerují je.   Za pronájem kol zaplatíte 5 euro na hodinu nebo 15 euro na den. Seznam půjčoven najdete na webu Barcelonské bicyklové asociace.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Barcelony:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent