Online rezervace letenek

[Folder]
[Folder]
[Folder]  (návrat)
[Folder]  (návrat)


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23měs
[Folder]
Vyhledat na staré verzi letenky.com

Online rezervace letenek Ryanair


Dospělý
16+ r.
Mládežník
12-15 r.
Dítě
2-11 r.
Kojenec
0-23měs.
Vyhledat na staré verzi letenky.com

Online rezervace letenek Wizzair


Dospělý
14+ r.
Dítě
2-14 r.
Kojenec
0-23mes.

Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Otevírací doba o Velikonocích]
11.04.2017
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie v Barceloně

dscn1178.jpg

Během pobytu v Barceloně navštivte určitě i některá zajímavá muzea a galerie. Například v parku  Güell najdete Gaudího muzeum. Picassovo muzeum je zase nejpopulárnější mezi galeriemi na Carrer de Montcada. Toto muzeum sídlí v palácích Palau Aguilar a Palau del Baró de Castellet z 15.st.

Muzeum dějin města najdete na náměstí Plaza del Rei, pod kterým se nacházejí vykopávky z římského období - lázně s bazénem, vodní kanály, amfory. Milovníci abstraktního umění si přijdou na svoje v galerii Fundacio Joan Miro. K nejnavštěvovanějším místům v  Barceloně patří po Museu Picasso a Muzeum FC Barcelona.

 

MUSEU PICASSO

Barcelonské Picassovo muzeum se nachází v historickém centru v krásném starém paláci z 15. století. Muzeum tvoří tři navzájem propojené gotické budovy, které se nacházejí v blízkosti parku Parc de la Ciutadella. V muzeu, které bylo otevřeno v roce 1963, jsou vystaveny jeho dětské kresby, tvorba ze studentského období, malby z modrého období (1901 – 1904), růžového období (1907 – 1920), plakáty, keramika a kubistická díla. Návštěva muzea určitě stojí zato, ale největší a nejznámější plátna z Picassova vrcholného kubismu zde bohužel neuvidíte. Výstava je přístupná po celý rok a orientační cena vstupného je cca 6 eur. Více informací získáte i zde.

 

MUSEU NACIONAL D´ART DE CATALUNYA - MNAC

National Museum of Catalunya  art (muzeum současného umění)  se nachází v paláci Palau Nacional na vyvýšeném kopci Montjuic. Naleznete zde i fresky pocházející z 12.století. Od roku 2004 je součástí muzea i sbírka D´Art Modern, která byla původně vystavena v Palau de la Ciutadella. Můžete se tak obdivovat dílům Picassa, Blaya, Miróna, Dalího nebo Tapiesa.  Stálou expozicí v muzeu jsou například sbírky katalánského umění od roku 1000 přes románské období, gotiku, renesanci a baroko, až po moderní umění a fotografie ze 40-tých let 20. století. Svými dočasnými expozicemi se snaží mapovat nejnovější trendy současného moderního umění.vMuzeum působí taktéž jako kulturní centrum nabízející koncerty, přednášky,  workshopy, a také víkendové programy pro rodiny. Orientační cena vstupného je cca 4,80 euro. Více informací najdete zde.

 

MUSEU MARÍTIM

Museu Marítim - námořní muzeum se nachází několik metrů od konce La Rambly směrem k moři, blízko Kolumbova sloupu a pobřeží, jedná se obývalou královskou loděnici ze 13. století. V muzeu je uložena unikátní sbírka předmětů souvisejících s mořeplavbou - mapy, lodní deníky, kniha námořních zákonů (Libre del Consulat de Mar),  oblečení, primitivní rybářské lodě, překrásné plachetnice španělských zámořských objevitelů, ale moderní zaoceánské parníky. V muzeu je mnoho modelů všech měřítek, ale i opravdové lodě, jimž dominuje obrovská historická veslice zabírající kolem třetiny plochy musea. Vedle ukázek oblečení a námořní kultury nabízí i pohledy do jednotlivých kajut, vcházíte do jednotlivých kajut, střílen i do podpalubního skladu. Více informací hledejte zde.

 

FUNDACIÓ JOAN MIRÓ

Fundació Joan Miró je barcelonské muzeum Joana Miróa věnované modernímu umění. Myšlenka muzea pochází od samotného Miróa. Stavba byla dokončena v roce 1975 a má jasné, bílé, kubické tvary a středomořský styl. V letech 1986 a 2000 byla rozšířena. Muzeum naleznete u paty kopce Montjuïc. V muzeu je umístěno cca 10 000 maleb, kreseb, soch, divadelních rekvizit a koberců Joana Miróa, od raných kreseb z roku 1901 až po pozdní velkoformátové malby. Na střešní terase jsou vystaveny sochy. Dále se zde pravidelně konají výstavy současného umění. Vstupné je asi 7,20 euro. Pro více informací klikněte sem.

 

MUSEU D´ART CONTEMPORANI DE BARCELONA - MACBA

Nedaleko hlavní turistické třídy La Rambla se nachází rozsáhlé a zajímavé muzeum současného umění. Muzeum bylo otevřeno v roce 1995 a naleznete zde stálé i dočasné expozice umění od padesátých let 20. století. Svými dočasnými expozicemi se snaží představit návštěvníkům nejnovější trendy současného moderního umění.  Za vstupné zaplatíte asi 7 eur. Více informací hledejte  zde.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA

Španělský architekt Luis Doménech i Montaner navrhnul slavný koncertní sál pro operní a baletní představení. Secesní sál byl postaven v letech 1905 - 1908 a od roku 1997 je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Mnozí považují tento sál za secesní skvost a za vůbec nejkrášnější koncertní prostory na světě. Kapacita tohoto sálu je 2800 míst. V minulosti zde vystupovala nejznámější esa klasické hudby a v současné době je místem konání nejen hudebních produkcí všech možných žánrů, ale i místem pořádání mezinárodních konferencí, kongresů a výstav. Během své návštěvy Barcelony tuto stavbu určitě zařaďte do svého itineráře. Muzeum se nachází blízko stanice metra Urquinaona v ulici C. Sant Pere Més Alt.  Více informací najdete zde.

 

Spousta muzeí v Barceloně má ve vybrané dny volný vstup. Pokud chcete nějaké muzeum navštívit a nechce se vám platit za vstup, vyhledejte si na  webových stránkách daného muzea, kdy je vstup volný. Volné vstupy do muzeí bývají většinou ve středu a v neděli. Např. muzeum Pabla Picassa má volný vstup první neděli v každém měsíci. Ale budete si muset  přivstat, při volném vstupu bývají před muzei docela dlouhé fronty. 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent